הפסקת הריון, הפלה יזומה

מידע ותמיכה לנערות- עמותת דלת פתוחה        בירושלים- עמותת לדעת לבחור נכון

רשימת ועדות להפסקת הריון

בישראל מצב חופש הבחירה של נשים על גופן רחוק מלהיות מושלם. מי שלא יכולה להרשות לעצמה לשלם לרופא פרטי צריכה לעבור ועדה כדי לקבל אישור להפלה. האופציה של רופא פרטי אינה מושלמת לא רק מבחינה כלכלית אלא גם בגלל הסודיות לא קיים פיקוח ולכן אם את הולכת על הפלה פרטית כדאי לקבל המלצה מחברה או מאשת מקצוע אמינה. אמנם מאוד נדיר שהועדה לא מאשרת את ההפלה (זה כמעט לא קורה),  ואמנם זה יכול לעבור ממש חלק. בכל זאת אבל עבור נשים רבות (שלא לדבר על נערות) הועדה הזו יכולה היא חוויה לא נעימה. בגלל שרצון האישה לא נחשב לסיבה מספיק טובה לאשר הפלה אישה צריכה לתת סיבה שמתאימה לאחד הסעיפים המקובלים כיום בחוק. לפעמים זה מצריך ממנה למתוח את המציאות או לשקר. אחרי העניין החוקי יש את ההליך הרפואי. הפלה אפשר לעשות בעזרת כדורים או בהליך רפואי של שאיבה/גרידה, בהתאם לשבוע ההריון ולשיקולים אישיים שלך.

קחי איתך דולה שתלווה אותך בהפלה- את ממש לא צריכה לעבור את כל זה לבד. יש המון כלים שיכולים לסייע ולהקל על התהליך. החל בתמיכה פיסית ורגשית, דרך הסעה (לא טוב לנהוג לבד אחרי הפלה), ועד שימוש בכלים מסורתיים כמו אמבט אדים ואגינאלי להקלה על התהליך, דרך טקס פרידה ושחרור. אנחנו כאן כדי להיות איתך, כאן ליעוץ בבחירת אופן ומקום ההפלה המתאימים לך, בליווי לועדה ולהפלה עצמה במקום ובאופן שאת בוחרת, בתמיכה הוליסטית-רגשית ורוחנית בפרידה ושחרור ההריון.  עד להשבת הרחם, הדם והמערכת ההורמונלית לאיזון. ליצירת קשר 

מתלבטת לגבי הריון לא מתוכנן? מרגישה מוצפת במחשבות ובקולות? – לפעמים כשאנחנו עומדות מול אתגר זה הזמן לכנס את מעגל העוצמה שלנו. מעגל חכמה מיועד לאישה שמתמודדת עם אתגר כמו קבלת החלטה בנוגע להריון לא מתוכנן. הכוונה היא ליצור עבורך מרחב של הקשבה ללא אג'נדה וללא שיפוט. דמייני מה היתה יכולה הועדה להפסקת הריון להיות לו נשים היו מנהלות את העולם. לו ישבה שם מועצת סבתות חומלות וחכמות, כאלו שיודעות שאת יודעת מה נכון לך, ורק רוצות להחזיק איתך את כובד ההחלטה באהבה ללא תנאי ומתוך נסיון חיים.

מטרת המעגל לאפשר לאישה או לזוג להדהד ולשמוע את כל הקולות הפנימיים והחיצוניים כדי להגיע להחלטה הכי שלמה שאפשר. המעגל יכול להיות מצומצם ואינטימי – רק את והמלווה שלך יכולות למשל לפרוס את כל הקולות והשיקולים ולתת להם מקום לנשום מחוץ לצפיפות שבראש שלך.  או לכלול את נשות השבט שלך (חברות ובנות משפחה, נשים שיכולות לתמוך בך, לאהוב ולהציע מחכמת ליבן ונסיונן).

כדור שאילה אינידאי הוא כדור בד מיוחד שיוצרים בהתקהלות נשית לצורך תמיכה באישה שצריכה לקבל החלטה או לבקש עצה מחכמת המעגל. ליצירת כדור שאילה אינדיאני מתכנסות נשים עם שאריות בדים, כאשר הכדור מוכן האישה שכינסה את המעגל מתחילה לשאול שאלות את נשות הקבוצה עד שמגיעה התבהרות.

משאבים נוספים:

דלת פתוחה הפסקת הריון כירורגית

דלת פתוחה הפסקת הריון תרופתית

דלת פתוחה למי מותר לבצע הפלה

דלת פתוחה הפסקת הריון והפלה שאלות ותשובות

 עמותת לדעת לבחור נכון

קריאה מומלצת: הספר הפלות כסוגייה מושתקת בישראל

.