טקס פתיחת עצמות

פתיחת עצמות.jpg

הרבה נשים כבר שמעו על "טקס סגירת עצמות" אבל מעטות מכירות את טקס פתיחת העצמות.
במיילדות המסורתית, כמו שיש טקס סגירת עצמות, המשמש לאיסוף וריפוי אחרי הלידה ככה יש גם טקס פתיחת עצמות המשמש לפתיחת הגוף והנפש והסרת מחסומים כדי שהגוף יוכל להיות לשער דרכו עוברים חיים במעבר בין העולמות.

לא פעם, כשהעברתי את הטקס לאישה התרחש בו ריפוי גדול, שחרור של טראומות קודמות, בכי גדול, וטרנספורמציה אל מצב של חיבור ומוכנות ללידה.
במיוחד זכורה לי יולדת שעברה לידה קיסרית טראומטית בהריון הקודם. בהריון הנוכחי הרופאים אמרו לה שוב ושוב שיש לה אגן צר ולא תוכל ללדת וגם לא לפתח לידה. היא עברה את שבוע 41, הגיע שבוע 42. הראש נשאר גבוה באגן, ורגשית היתה תחושה של פחד וחסימה.
כשערכתי עבורה את הטקס השתחררו החסימות, הפחדים, כל הבכי העצור. התינוקת התברגה באגן. האישה פתאום ידעה שהיא יכולה ללדת, מצאה אמונה. הגוף שלה הבין את הכיוון שממנו תתרחש הלידה. ובאמת היתה לה לידת ויבא"ק רכה
וטבעית.

טקס פתיחת עצמות מתאים להשראת לידה, להשלמת תהליך הפלה ספונטנית ולהזמנת ווסת תקועה

לתאום טקס פתיחת עצמות

 ורד לבון, שהיתה תלמידה בקורס גינקוסופיה אחרי שהעבירה את הטקס  פתיחת העצמות הראשון שלה לאישה לקראת מספרת :

במסגרת הסטאז של הקורס, לאחר שלמדנו אותו ביחד בשיעור.
"טקס פתיחת עצמות שעשיתי אתמול היה חזק ביותר, פעם ראשונה שאני
עושה ופעם ראשונה שהאשה חוותה.
התחלתי את הטקס בטיהור עם קופל, ועברתי לטיפול מגע שהיה עבורה מאוד מדוייק ומרגיש מאוד במקום לפני התחלת הטקס.
הקסם האמיתי התחיל עם הריבוזו והבהיר לי איזה כלי חזק זה וגם החזקת הכוונה והתפילות לאורך כל הטקס.
כשהגעתי לירכיים היא ממש הרגישה את התינוקת מתברגת למקום שבו היא צריכה להיות, תיארה שמרגישה את המי שפיר ואיך כל האזור מרגיש מאוד משומן.
בסוף הטיפול סיפרה שפעם ראשונה הרגישה שהתחברה אל התינוקת ושממש דיברה איתה וביקשה ממנה לעבור בקלות וראתה את היציאה החלקה דרך צוואר הרחם, כשסיפרה לי באיזה חלק של הטיפול זה היה, הסתבר שזה באותו הזמן בו אני עשיתי את אותו הדבר.
הטקס חיבר אותה מאוד לגוף שלה, ולתינוקת וכיוונן אותה לקראת הלידה. הרגישה שבמגע הידיים על הרחם התינוקת נרגעה.
בחוויה שלי היה מאוד מרגש לחוות ולעשות את הטקס, למרות שידעתי מה אמור לקרות הפתיעו אותי העוצמות של החוויה עבורה, עבורי וגם עבור הנשמה שבדרך."