תאומים תאומים

%d7%aa%d7%90%d7%95%d7%9e%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%a8%d7%9b%d7%94-%d7%9b%d7%a4%d7%95%d7%9c%d7%94

זכיתי להיות מיילדת בעשרות לידות תאומים. זה לא משהו שקרה מאליו, זו היתה החלטה עקרונית. האמנתי שהכשרתי כמיילדת לא תהיה שלמה אלא אם ארגיש ממש בנוח עם כל סוגי הלידות הפיסיולוגיות. כולל כמובן עכוז ותאומים. זו היתה אחת הסיבות שבגללן הלכתי לעבוד ולהתנדב, אחרי שסיימתי את לימודי המיילדות שלי, במקומות בעולם בהם נהוג שהמיילדת מלווה לידת תאומים ועכוז בבית או במרכז לידה (הקהילה האימישית בארצות הברית, החווה של אינה מאי בטנסי וגם באוגנדה). אתמול דיברתי עם אישה יקרה לי מאוד לקראת לידת תאומים. אלו הדברים שאמרתי לה. אלו הדברים שאני מאמינה שאישה לקראת לידת תאומים צריכה לשמוע ומגיע לה לשמוע: לידת תאומים היא ברכה כפולה. מבחינתי היא לא לידה בסיכון. היא פשוט לידה. ואז עוד לידה, כשהכל כבר פתוח ורך. אין הבדל מהותי מבחינה פיסולוגית. זו לא לידה עם קרניים. זו לא לידה שבה האמא עומדת על הראש. כל אותם דברים שמקדמים לידה ונכונים בלידה של עובר אחד נכונים כפליים בלידת תאומים. אני אגיד לך עכשיו את כל הדברים המחזקים והמרגיעים שאני אומרת לכל אישה לפני לידה. רק שאני אגיד לך אותם פעמיים. כי את חזקה כפליים. ויודעת כפליים. וכי יהיו סביבך אנשים נרגשים ואולי אפילו לחוצים או מבוהלים, וחשוב כפליים שתשארי בתוך עצמך. "את יודעת ללדת. את יודעת ללדת" "הגוף שלך חכם, הגוף שלך חכם" "נשימה עמוקה ותנועתיות, נשימה עמוקה ותנועתיות" "כדאי לאפשר לגוף לעשות מה שהוא יודע ולהמנע מהתערביות מיותרות, כדאי לאפשר לגוף לעשות את מה שהוא יודע ולהמנע מהתערבויות מיותרות " "אהבה, אהבה, אהבה אהבה"
ראיתי לידות תאומים שאחד עכוז ואחת ראש, או שניהם ראש או שניהם עכוז, ראיתי לידות תאומים שאחת נולדה והשנייה נולדה למחרת, ראיתי לידות תאומים שאחד נולד והשני שהיה במצג רוחבי ראה שהתפנה לו מקום והסתובב למצג ראש או למצג עכוז, ראיתי לידות תאומים שהוא לא עשה את זה לבד ועזרנו לו קצת, עם ריבוזו או עם יד מבפנים – תוך כדי נשימה עמוקה של האם – זה לא נורא. לפעמים השני מגיע מיד, לפעמים הגוף צריך רגע לנוח. תהיה הרבה תכונה בחדר ברגעים האלו, את תישארי בתוך עצמך, יש לך כל כך הרבה כלים, את יודעת כל כך הרבה. רק תחזירי לעצמך את הנשימה, תדברי אל התינוקות שלך. הכל יהיה בסדר. הכל יהיה בסדר. זו כפליים ברכה, כפליים עוצמה, וכפליים ידיעה פנימית.
שתי מלא מים, הזיני את עצמך במשפע אוכל נקי ומזין, הקשיבי לגוף שלך ותנוחי כשאת צריכה לנוח, נשמי עמוק, הקיפי את עצמך במלווים ואנשי מקצוע תומכים שמקשיבים לך ומכבדים אותך ונוסחים בך בטחון. כל הנאמר כאן נכון לכל הריון ופשוט נכון כאן פי שתיים. אפשר להרגע. אפשר להרגע.