לרכב על הדרקון – ידעת שבימים שלפני הווסת יש לך כוחות על?

courage-in-women-is-often-mistaken-for-insanity-quote-1אף פעם לא סיפרו לך את הסיפור הזה באופן הזה, אבל הגיע הזמן שתשמעי את האמת. בימים שלפני קבלת הווסת יש לך כוחות על. בזכות האסטרוגן שצונח ובזכות רמות נמוכות יותר של סרוטונין מתפזרת ממך עננת מיסוך. בשאר החודש העננה הזו גורמת לך להתעלם מהרבה דברים. בשאר החודש את מסוגלת לרציונליות יתרה, לתפקוד גם במצב של ניתוק רגשי, לריצוי ולבליעת צפרדעים.

בימים שלפני הווסת יש לך רגישות על, חוש הריח שלך גובר ואת מסוגלת לזהות זיהום ורעלים במזון, בסביבה ובמערכות יחסים. בימים האלו יש בך אומץ של גיבורות על. את מסוגלת להפסיק לצנזר את עצמך ולהעיז לדבר, להביע צרכים, לשאול שאלות שהרבה אנשים לא מעיזים לשאול. הגוף שלך רגיש יותר, את מסוגלת להרגיש יותר כאב ויש לך יכולות אמפתיות מוגברות. את נעשית אותנטית, ערה לכל סוג של צרימה. אם משהו בחייך לא נכון עבורך, בימים שלפני הווסת יש לך יכולת לזהות ואומץ לשנות את כל מה שדורש שינוי.

לא נחטא לאמת אם נאמר שיש בתוכך דרקון קסמים. הוא מדבר תמיד רק אמת ואת כל האמת. הוא יודע להריח אי צדק ולגונן בלי רגע של היסוס או פחד על חסרי ישע. הוא יודע לזהות, ברמות דיוק של חיית פרא מיתולוגית, מתי משהו מחמיץ, מתקלקל, כבר לא מדויק, כבר לא רלוונטי. בגלל שלא סיפרו לך שיש לך בתוכך דרקון שכחת במשך השנים להתייחס אליו. לא האכלת אותו, לא ליטפת אותו, לא אהבת אותו. לא ידעת שאת יכולה לקרוא לו לעזור לך.

כמו גור כלבים מוזנח שלא לימדו אותו איך לשחק ואיך לבטוח הדרקון שלך מרגיש בודד וכלוא. בימים שלפני הווסת כשהדרקון יוצא מהכלוב הוא משתולל, כועס, יורק אש ששורפת את הילדים, את בן/בת הזוג ובעיקר אותך. הרופאים שלא מאמינים בדרקונים, או מפחדים מהם נתנו לתופעה הזאת את השם – תסמונת קדם ווסתית או PMS. מהם אפילו הכניסו את התסמונת לתנ"ך הגדול של הפסיכיאטרים  הDSM

PMS זו תסמונת שכוללת כ150 סימפטומים – מנפיחות, פצעונים, כאבי ראש והפרעות שינה, דרך ירידה בחשק המיני, עצבנות דכאון, חרדה, התפרצויות זעם, אלימות, שינויים בתאבון, אובדנות, והחרפה של מצבים נפשיים קיימים. טיפול קונוונציונאלי יכול לכלול משככי כאבים – בעיקר ממשפחת נוגדי דלקת ללא סטרואידים כמו אדוויל, נורופן, אדקס, וכו… נוגדי דיכאון ממשפחת SSRIתרופות אלה חוסמות את הספיגה המחודשת של סרוטונין במרוח הבין סינפטי ובכך מעלות את רמתו בתאים:  הטיפול בתרופות אלו מסייעות להקלה בתסמינים הנפשיים. נטילת תרופה יכולה להיות על בסיס יום יומי או לפני הווסת. טיפול הורמונלי כגון מדבקות אסטרוגן או גלולות- גלולות למניעת הריון משנות את התנודות ההורמונליות בגוף ומונעות ביוץ. תרופות משתנות – אם יש הרגשת מלאות או בצקות ואגירת נוזלים, ניתן להיעזר בתרופות משתנות כמו אלדקטון.

לפעמים כשהדרקון שלנו מוזנח אנחנו מוצאות את עצמנו יורקות אש ומכאיבות בצורה שמשאירה לנו כוויות בגרון, ואת האדמה סביבנו חרוכה. אנחנו רבות עם בן או בת הזוג, צועקות על הילדים, הורסות מערכות יחסים חשובות בצורה שקשה אחר כך לתקן. אנו אוכלות כמויות לא מווסתות של מזון שלא עושה לנו טוב, או פוגעות בעצמנו בדרכים אחרות.

את זכאית לחיות חיים מלאים ולהנות מעצמך בכל שלבי החודש. את יכולה לרכב על הדרקון שלך

זה לא ההורמונים שלך, זו את – ההורמונים מאפשרים לאיכויות שונות שלך לבוא לידי ביטוי. השלב הראשון בהתמודדות עם "תסמונת קדם ווסתית" הוא להעיר את הדרקון. להעיר את המודעות לדפוסים ההורמונליים. לשים לב מתי משתנה מצב הרוח, אילו דפוסים חוזרים על עצמם? מתי את פתאום חווה בחילות? מתי את אוכלת דברים שלא עושים לך טוב? מתי גוברות מחשבות אובדניות? מתי את רבה עם בן הזוג עם חברות ועם שותפים בעבודה?

כדי לזהות דפוסים ולהבין הקשרים את יכולה להוריד טבלה של מודעות למחזוריות ולהתחיל לעקוב אחרי חוויות שעוברות עליך במהלך החודש.

השלב השני הוא להתיידד עם הדרקון – להקשיב לעצמך, להקשיב לצרכים שלך, לכעסים שלך. להתאמן בלהביע כל החודש את מה שאת צריכה, לשים גבולות ברורים. בתקשורת מקרבת אומרים שמאחורי כעס יש כאב ומאחורי כאב יש צורך שלא נענה. כדי ללמד את הדרקון שלך לדבר, ולירוק אש שלא שורפת את מה שאת לא באמת רוצה לשרוף יש צורך לשקם את האמון של עצמך בעצמך – ללמד את עצמך מחדש שאת רוצה ומוכנה לשמוע ולהביע את הצרכים האותנטיים שלך.

בשלב הזה חשוב לנקות את מה שמלבה את האש – מעומס יתר, דרך מערכות יחסים רעילות ועד תזונה שמעמיסה על הכבד ומגבירה חוסר איזון הורמונלי. במילים אחרות – לא לבלוע צפרדעים משום סוג.

בשלב השלישי – את רוכבת על הדרקון, נעזרת בו כדי לעוף על האומץ שלך, לבטא את האמת שלך, לשנות בעזרת כעס קדוש את מה שבאמת מבקש שינוי במציאות הפנימית, במשפחה, במקום העבודה, ובעולם הגדול, לשחרר את כל מה שאת כבר לא רוצה לסחוב לחודש הבא, לשרוף את מה שאת רוצה לכלות.

ליצירת קשר

woman dragon moon