הכלא האישי שלי, מאת ורד לבון

מאת ורד לבון
בתור נערה עברתי טקס התבגרות מודרני שרבות מהנערות (וגם הנערים)
חווים – ברזלים בשיניים.
דבר כואב למדי, כמעט מכשיר עינויים גם היום נראה לי מזוויע.
אבל זו הייתה הבחירה שלי אז, מושפעת ככל שתהיה. דרך מוסללת לעבר שיניים מושלמות וחיוך מושלם. והרי היה לי רווח שברור שצריך לסגור. בכל זאת מודל היופי היה קיים גם בשנות התשעים.
חוץ מזה הייתי נערה די יפה. רק אל תחייכי עם פה פתוח.
הדברים הסתבכו להם עבורי והייתי עם הברזלים 6 שנים רעות. הברזלים ממש כמו סורגי תא המעצר הפכו לכלא האישי שלי. לדבר היחיד שמגדיר אותי בעיני עצמי והרגשתי שגם החברה מגדירה אותי בגללו – כלא יפה, לא מושכת ובעיקר לא ראויה לחברה ואהבה.
תחושות של חוסר אונים, בדידות ומחשבות אובדניות היו דבר שבשגרה. העניין הוא שלא הייתי באמת בודדה תמיד הייתי מוקפת. אבל הפער היה גדול בין הבחוץ לבפנים שרק הלך וגדל.
אחרי שש שנים הורידו לי את הברזלים.
החלטתי שזהו תם עידן אני מתחילה לחיות.
יצאתי לחופשי והתחלתי לחיות את החיים בצד החיובי וההרפתקני שלהם לרוב.
עם עבודת המודעות גילתי שהמפתחות היו אצלי כל הזמן בדמות קבלה ואהבה עצמית.
הבנתי שרבות ורבים מאתנו מסתובבים כל אחד עם הכלא הפרטי שלו. הכלא הזה הרבה פעמים הופך להגדרה האישית שלנו, מנהל אותנו ומונע מאתנו להיות ולחיות את חיינו במלואם. אך חשוב מכך המפתחות לגמרי בידינו.
בפסח האחרון סבלתי מעל שבוע מכאבי שיניים בלתי נסבלים שהחזירו אותי אחורה כמעט שני עשורים לשחרר עוד חלקים מאותה נערה. לשחרר עבורה את הצורך להיות מושלמת, להימנע מטעויות, לשים תדמית של מישהי שהיא לא, לכתוב את הפוסט הזה בצורה רהוטה ועוד ועד.
שנים התביישתי באותה נערה שמתי אותה בקפסולת זמן סגורה. אבל בשנים האחרונות הקפסולה פתוחה וכל פעם משתחררים עוד חלקים, רגשות ותחושות שמבקשים את המקום שלא היה להם אז.
היא זו שהובילה אותי לעבודה עם נערות ולמה שאני עושה היום.
אז אם אתם רוצים ליצור מרחב בטוח ומכיל לנערות שלכם בו הן יוכלו להוציא לאור את כל התחושות, מחשבות ורגשות שלעיתים נראים כה מסובכים בגיל הזה וללמוד ולתרגל את הדבר הכה בסיסי וחשוב של קבלה עצמית.
מוזמנות ומוזמנים באהבה ליצור איתי קשר
אני מנחה מעגלי בית לנערות סביב דימוי גוף, מחזור, ומיניות בריאה.
*מתאים לנערות צעירות, בוגרות ולבנות סביב גיל קבלת הווסת.
מנחה אימהות לליווי הנערות להתבגרות נשית בריאה בסדנאות ובפרטי.
ומלווה תהליכי גוף נפש נשיים.
הטלפון שלי 054-5832559